Kilka słów o blogu i autorze:

Nazywam się Leszek Widmański. Jestem prawnikiem i rzecznikiem patentowym. Specjalizuję się w zagadnieniach prawnych własności intelektualnej i nowych technologii. Prowadzę kancelarię rzecznika patentowego:

Leszek Widmański Kancelaria Rzecznika Patentowego
e-mail: info@widmanski.pl
tel: +48 576 628 157
www.widmanski.pl

Zawodowo doradzam w sprawach znaków towarowych, patentów, praw autorskich, wzorów przemysłowych i innych dóbr niematerialnych. Zaangażowany jestem także w problematykę obszaru prawa IT i branż kreatywnych. Uważam, że świadomość prawna w tych dziedzinach jest niezbędna dla funkcjonowania, zarówno przedsiębiorców, jak i twórców, użytkowników praw i wszystkich uczestników rynku.

Postanowiłem podzielić się w niniejszym blogu moimi doświadczeniami i przemyśleniami. Według takiej właśnie koncepcji oznaczyłem artykuły na blogu. Te, które można nazwać bazą wiedzy traktuję jako poradnik. Posty natomiast będące luźniejszymi przemyśleniami, stanowią komentarze.

Zawartość strony pochodzi z różnych okresów – zachowałem część wpisów z poprzedniej odsłony mojego bloga, który był wcześniej dostępny pod adresem www.widmanski.pl. Niektóre z nich cały czas mogą być pomocne, nawet na gruncie aktualnego stanu prawnego.

Proszę oczywiście pamiętać, że strona i wszelkie prezentowane w jej ramach treści mają charakter jedynie informacyjny i popularyzują wiedzę na tematy prawne. Wyrażają wyłącznie stanowisko autora i nie mogą być traktowane jako porada lub opinia prawna.

Zapraszam do zapoznania się z artykułami, ciekaw jestem także komentarzy.

Z pozdrowieniami,

Leszek Widmański